Dla ortodontów


Hypodoncji siekaczy bocznych górnych towarzyszy najczęściej szparowatość i tym samym pojawia się estetyczna koneczność przesunięć zębów w obrębie wyrostka. W przypadku przewidywanych trudności w osiągnięciu odpowiedniej ilości miejsca na wyrostku zębodołowym oraz przestrzeni chirurgicznej na planowany implant w kości (wytorkowanie do końca długich korzeni kłów i siekaczy przyśrodkowych w obrębie twardego dzfu podniebiennego nierzadko nie jest możliwe i często doprowadza do resorbcji wierzchołków) warto rozważyć zastosowanie tej metody.

Wielu ortodontów wybiera ją jako metodę z wyboru poortodontycznej ostatecznej regulacji zgryzu, od samego początku przygotowując pacjenta do uzupełnienia odzyskanych przestrzeni po brakujących siekaczach bocznych górnych przez wklejenie mostów SMK.

Planowanie pod most tego typu nie wymaga konieczności odzyskania precyzyjnej ilości miejsca na wyrostki oraz w kości jak to ma miejsce w przypadku implantu i pozwala skoncentrować się na odtworzeniu prawidłowych triad i linii pośrodkowej jako priorytetowych zadaniach. Sugerowane jest jednak stworzenie niewielkiej (ok. 1-1,5 mm) przestrzeni niedogryzowej od strony podniebiennej na zainstalowanie wzmacniającego most włókna szklanego. Włókno pokryte kompozytem im grubsze tym lepiej spełni swoje retencyjne zadanie zwiększając wytrzymałość konstrukcji.

Planując zakończenie leczenia ortodontycznego należy również wziąć pod uwagę mozliwość skrócenia czasu terapii o okres retencyjny, gdyż mosty SMK doskonale spełnia funkcje reteinera w przednim odcinku jeśli zostaną zamontowane zaraz po zdjęciu aparatu.

Jeśli po leczeniu wielkość odtworzonej przestrzeni do uzupełnienia nie jest odpowiednia (za mała lub zbyt duża) dla tej metody nie stanowi to problemu. Wykonując most SMK można poszerzyć sąsiadujące zęby kompozytem lub nabudować na nich przęsło korzystając z zasady pierwszeństwa.Dla ortodontów

Dla ortodontów

Dla ortodontów

Dla ortodontów

Dla ortodontów

Dla ortodontów

Dla ortodontów

Dla ortodontów

Dla ortodontów

Dla ortodontów

Dla ortodontów

Dla ortodontów

Dla ortodontów

Dla ortodontów


Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.   Zgoda